logo firmy

Pasporty objektů

Vypracování pasportu stávajícího objektu
Pro zpracování energetického hodnocení objektu je nutné mít k dispozici co nejpodrobnější projektovou dokumentaci provedení skutečného aktuálního stavu nemovitosti. Součástí projektové dokumentace musí být přiložena technická zpráva s popisem skladeb všech konstrukcí, zejména obvodového pláště.
Přesná projektová dokumentace a informace o stavu konstrukcí připívají k co nejpřesnějšímu energetickému hodnocení.
Před vlastním energetickým výpočtem vždy předchází fyzická kontrola i stávající projektové dokumentace se skutečným stavem objektu.

Pro klienty, kteří nevlastní aktuální projektovou dokumentaci, opět nabízíme službu vypracování pasportu objektu se zjištěním skutečných skladeb a vlastností jednotlivých konstrukcí.

Dalším nutným podkladem pro zpracování PENB jsou energetické systémy a jejich účinnost, které se v objektu nacházejí – zdroj a rozvody otopné soustavy, příprava teplé vody , osvětlovací soustava, větrací a klimatizační systémy případně chlazení objektu.
Parametry těchto systémů je možné zjistit současně při zpracování pasportu stavby.

Dle stavebního zákona má vlastník nemovitosti povinnost uchovávat, doplňovat a předávat dalším vlastníkům projektovou dokumentaci odpovídající aktuálnímu stavu po celou dobu životnosti stavby.
 

Aktuality

Nová Zelená úsporám opět spuštena

Dne 22.10. 2015 byl spuštěn příjem žádostí 3. výzvy pro rodinné domy. Termín přijímání žádostí je do 31.12.2021. 

Kotlíkové dotace na výměnu kotlů v RD

MŽP zveřejnilo základní podmínky pro nové "kotlíkové dotace" a vyhlásilo výzvy pro kraje. Na výměnu starých kotlů je 9 miliard.  

Sankce za neuvedení energetického průkazu v inzerci

Povinnost vlastníka nemovitosti je také zajistit uvedení údajů v energetickém průkazu v inzertních a reklamních materiálech

První pokuty za chybějící energetické průkazy

22. dubna 2014
Státní energetická inspekce od začátku roku provedla několik kontrol průkazů energetické náročnosti budov

Nová Zelená úsporám 2014-2020

6. listopadu 2013
Vláda dnes schválila program Nová zelená úsporám. Ten do roku 2020 přinese dotace v celkové odhadované výši 27 miliard korun,

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace